Body wrapping to bardzo popularny zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować własną sylwetkę, ale też pozbyć się cellulitu. Korzystają z niego młodsze, jak i nieco bardziej doświadczone kobiety. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe wykonanie zabiegu, dlatego musimy się do niego dobrze przygotować. Konieczne okaże się zakupienie pewnych preparatów. Body wrapping to nic innego, jak owijanie ciała folią. Z pozoru wydaje się to być dość skomplikowane i nietypowe, ale za to zabieg przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty. Tym samym możemy zadbać o optymalny kształt sylwetki i poprawę samopoczucia. Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebna będzie folia spożywcza lub kosmetyczna. Body wrapping doprowadzi do pobudzenia krążenia i przepływu limfy, a do tego skutecznie podniesie temperaturę ludzkiego ciała, co przełoży się na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
Body wrapping – jakich zasad należy przestrzegać?
Najważniejszą informacją dla zainteresowanych kobiet jest to, że body wrapping powinien być przeprowadzony pod czujnym okiem doświadczonych specjalistek (może to być ktoś bliski, kto miał już styczność z takim zabiegiem). Body wrapping musi być jednak uzupełniony o właściwą dietę (zdrową, ustaloną z dietetykiem), nawadnianie oraz wzmożoną aktywność fizyczną i higienę snu. Zabieg przynosi pożądane efekty już po przeprowadzeniu kilku serii, dlatego warto sprawdzić to na własnym przykładzie, gdyż można z tego wyciągnąć wiele dobrego.
Jakich efektów można się spodziewać po body wrappingu?
Zastanówmy się teraz, jakich konkretnie efektów możemy się spodziewać po umiejętnym wykonaniu zabiegu body wrappingu? Panie mogą liczyć przede wszystkim na:
- zredukowanie rozstępów,
- uzyskanie jędrnej, elastycznej i gładkiej skóry,
- zredukowanie cellulitu,
- poprawę kolorytu skóry,
- wyeliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
- uzyskanie smukłej i atrakcyjnej sylwetki,
- optymalne nawilżenie skóry,
- przeprowadzenie detoksykacji.
Jak widać efekty są w pełni zadowalające, więc nic dziwnego w tym, że body wrapping ma obecnie tak duże grono sympatyczek. To zabieg przeznaczony m.in. dla tych pań, które nie są do końca zadowolone ze swojego ciała i kondycji skóry.
Body wrapping – na jaką folię i preparaty warto postawić?
Body wrapping najlepiej wykonywać z wykorzystaniem folii kosmetycznej z atestem. Dzięki temu stawiamy na pełen profesjonalizm oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa. Możemy ją zakupić np. w sklepie internetowym (za kilkanaście złotych). Alternatywą jest folia spożywcza, lecz w pierwszej kolejności należy rozważyć zakup folii kosmetycznej.
Decydując się na body wrapping stawiamy również na różnego rodzaju preparaty. W tej sytuacji “pierwsze skrzypce” odgrywają naturalne specyfiki o właściwościach nawilżających, antycellulitowych oraz odżywczych. Porozmawiajmy na ten temat z wykwalifikowanymi specjalistkami, a na pewno dokonamy słusznego wyboru. Jeśli mamy dostatecznie dużo wolnego czasu zajmijmy się samodzielnym przygotowaniem preparatu antycellulitowego. Wykorzystajmy do tego olej kokosowy, olej, imbir i sypki cynamon.
Body wrapping – na jakie partie ciała?
Zdecydowanie najczęściej body wrapping wykonujemy na:
- pośladkach,
- udach,
- brzuchu,
- piersiach,
- biodrach,
- ramionach.
Jeśli chodzi o pośladki i uda jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ to właśnie na tych częściach kobiecego ciała pojawia się cellulit i chcemy z nim skutecznie walczyć. Foliowanie na brzuchu przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast na piersiach doprowadzi do tego, że biust będzie jędrniejszy i atrakcyjniejszy. Z kolei body wrapping na biodrach i ramionach poskutkuje ujędrnieniem i wygładzeniem skóry.
Body wrapping w domu czy w profesjonalnym salonie? Jak się za to zabrać?
Na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy się zdecydować na body wrapping w warunkach domowych, czy też jednak postawimy na specjalistki pracujące w profesjonalnych salonach? Taki zabieg nie jest zbyt trudny do wykonania, ale najlepiej wykonywać go w obecności specjalistów. Jeśli chcemy się za to zabrać samodzielnie potrzebne będą nam na pewno: folia, preparat antycellulitowy, szpatułka do nakładania wybranego specyfiku oraz koc. Pierwszą czynnością, za którą się zabierzemy będzie wykonanie delikatnego peelingu ciała. Następnie przejdźmy do masażu miejsca, które zostanie owinięte folią. Nałóżmy tam preparat antycellulitowy, wysmarujmy ciało i owińmy daną partię ciała folią (nie możemy tego zrobić zbyt ciasno). Połóżmy się pod kocem lub załóżmy na siebie dres. Odczekajmy 45-50 minut, zdejmijmy folię i dokładnie zmyjmy zastosowany preparat. Jak widać nie jest to skomplikowane, ale nie każda kobieta będzie w stanie wykonać to samodzielnie.
Cena za wykonanie body wrappingu w fachowo zarządzanym salonie kosmetycznym oscyluje w granicach 80-250 złotych. Zależy to m.in. od wybranej partii ciała, wykorzystywanych preparatów oraz lokalizacji salonu. Jest to jednak dużo bezpieczniejsze, dlatego nie zamykajmy się na tego typu propozycję.
Body wrapping – jak często możemy to robić? Podstawowe przeciwwskazania
Body wrapping możemy wykonywać nawet kilka razy w tygodniu (zwykle 2-3, najlepiej co kilka dni), lecz pierwsze efekty będą zauważalne dopiero po 8-10 zabiegach. Podstawowe przeciwwskazania do przeprowadzenia body wrappingu to:
- choroby nerek,
- ciąża,
- pękające naczynka i żylaki,
- poważne infekcje i stany zapalne skóry,
- stany pooperacyjne,
- choroby serca oraz układu krążenia,
- choroby zatorowo-zakrzepowe.
Skonsultujmy to z uznanym specjalistą z branży medycznej i wspólnie podejmijmy racjonalną decyzję. Ważne jest to, aby na pierwszym miejscu zawsze stawiać własne zdrowie.
Body wrapping – krótkie podsumowanie
Przyszła pora na krótkie podsumowanie artykułu o body wrappingu. To jeden z popularniejszych zabiegów (foliowanie ciała) na wymodelowanie kobiecej sylwetki oraz pozbycie się cellulitu. Pobudzi krążenie i przepływ limfy oraz przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.
Kluczową kwestią dla zainteresowanych pań jest to, że body wrapping powinien być przeprowadzony pod czujnym okiem specjalistki i uzupełniony o zdrową dietę, nawadnianie, higienę snu oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Prawidłowo wykonany zabieg doprowadzi do redukcji rozstępów i cellulitu, poprawy kolorytu skóry, uzyskania smukłej sylwetki, optymalnego nawilżenia skóry oraz uzyskania jędrnej, elastycznej i gładkiej skóry. To idealna propozycja dla pań, które nie są zadowolone ze swojego ciała.
Przeprowadzając body wrapping możemy się zdecydować na zastosowanie folii kosmetycznej (z atestem, zalecane rozwiązanie) lub spożywczej (mniej bezpieczna opcja). Przydadzą się też naturalne preparaty o właściwościach antycellulitowych, odżywczych i nawilżających. Co istotne body wrapping możemy wykonać m.in. na pośladkach, udach, brzuchu, ramionach, piersiach oraz biodrach. Zdecydowanie najczęściej robi się to na udach i pośladkach (w celu wyeliminowania cellulitu).
Na body wrapping możemy stawiać nawet kilka razy w tygodniu (co kilka dni), a pierwsze efekty zauważymy po około 8-10 seriach. Przeciwwskazania do wykonania omawianego zabiegu to m.in.: ciąża, choroby nerek, infekcje, choroby serca i układu krążenia, choroby zatorowo-zakrzepowe, stany zapalne skóry i pooperacyjne oraz pękające naczynka i żylaki. Godne uwagi jest to, że body wrapping możemy wykonać w warunkach domowych (lepiej udać się do salonu kosmetycznego). Potrzebne będą nam: folia, koc, preparat antycellulitowy i szpatułka do nakładania specyfiku. Najpierw zajmiemy się peelingiem ciała i masażem miejsca, na którym znajdzie się folia. Następnie smarujemy to miejsce preparatem i owijamy je folią. Później kładziemy się pod koc, odczekujemy 45-50 minut, zdejmujemy folię i zmywamy preparat. Wykonanie body wrappingu w salonie kosmetycznym będzie nas kosztować około 80-250 złotych.