Roller do twarzy to bardzo przydatne urządzenie w wielu domach i mieszkaniach. Korzystają z niego przede wszystkim kobiety. To szansa na skuteczną pielęgnację skóry twarzy i zagwarantowanie sobie odrobiny relaksu, np. po męczącym dniu w pracy. Roller do twarzy jest znany od wielu długich lat, chociaż na samym początku korzystano z niego głównie na terenie Azji. Do Europy przybył stosunkowo niedawno, lecz bardzo szybko podbił serca nastolatek, dojrzałych kobiet, a nawet seniorek. Urządzenie działa na bardzo prostej zasadzie i niesie za sobą ogrom korzyści. Z tego też względu warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem, lecz w pierwszej kolejności wypadałoby poznać jego najmocniejsze strony. Do wyboru jest aktualnie wiele różnych modeli rollerów do twarzy, stąd dowiedzmy się czym konkretnie kierować się przy zakupie.
Roller do twarzy – podstawowe zalety. Kiedy może się przydać?
Nie da się ukryć, że roller do twarzy ma coraz szersze grono zwolenniczek. Jest to spowodowane tym, iż regularne korzystanie z omawianego urządzenia skutkuje m.in.:
- dużo lepszym samopoczuciem,
- łagodzeniem podrażnień,
- uelastycznieniem mięśni twarzy,
- poprawą mikrokrążenia krwi,
- eliminowaniem cieni oraz nieestetycznych obrzęków,
- usunięciem martwego naskórka,
- zapewnieniem sobie odrobiny relaksu i pożądanego wypoczynku.
Dodatkowym atutem jest z całą pewnością to, że roller do twarzy pomoże nam w wypłukiwaniu toksyn z organizmu. Dzięki niemu zapewnimy sobie również łatwiejsze wchłanianie kosmetyków i spłycenie drobnych zmarszczek. Jak widać zdecydowanie się na taki krok może oznaczać strzał w dziesiątkę. Jeśli nie jesteśmy, co do tego przekonani zdecydujmy się na konsultację kosmetologiczną i dowiedzmy się w jaki sposób roller zadziała na naszą skórę twarzy. Rozmowa ze specjalistką rozwieje dotychczasowe wątpliwości.
Jak zabrać się za masaż z wykorzystaniem rollera do twarzy? Przydatne porady
Zabranie się za masaż z wykorzystaniem rollera do twarzy nie jest zbyt skomplikowane, chociaż powinniśmy przestrzegać przy tym kilku podstawowych zasad. W pierwszej kolejności dokładnie oczyśćmy naszą skórę twarzy i osuszmy ją ręcznikiem. Następnie przejdźmy do delikatnego masażu twarzy przy pomocy dłoni. Później pozostanie nam sięgnąć po roller. Masaż zacznijmy od okolic szyi (możemy się również skupić na dekolcie), tak aby skutecznie odblokować węzły chłonne i podarować sobie maksymalne odprężenie. Kolejnym krokiem jest masaż policzków i nosa (najlepiej wydłużonymi ruchami). Nie zapominajmy o oczach, powiekach i czole. Skupmy się na tych miejscach i poświęćmy im odrobinę więcej czasu, aby zagwarantować sobie korzystne efekty przeprowadzanego masażu.
Cały proces powinien nam zająć maksymalnie kilkanaście/kilkadziesiąt minut. Możemy go wykonać zarówno wczesnym rankiem, ale też późnym wieczorem. Duże znaczenie będzie miało to, jak dużą ilością wolnego czasu dysponujemy. Roller do twarzy powinien być odpowiednio dobrany, tak aby zagwarantował nam optymalny poślizg. Każdą część ciała masujmy tak długo, aż poczujemy, że jest w pełni rozluźniona. Jeśli wiemy, że nie poradzimy sobie z takim wyzwaniem skorzystajmy z usług profesjonalistów lub poprośmy o wsparcie kogoś znajomego.
Dobór rollera do twarzy – na czym powinniśmy się skupić? Co trzeba wiedzieć?
Dobór rollera do twarzy nigdy nie będzie łatwy, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków takie urządzenie nie towarzyszy nam od młodych lat, a sięgamy po nie dopiero wtedy, gdy zaczniemy zauważać na naszej skórze nieestetyczne zmiany lub też pierwsze oznaki starzenia. Nie każdy zna się na rollerach do twarzy, a podstawowa wiedza w tym zakresie może oznaczać, iż dobierzemy dla siebie właściwe urządzenie, z którego będziemy korzystać przez kilka sezonów. Aktualnie do wyboru mamy rollery do twarzy wykonane z:
- kryształu górskiego,
- ametystu,
- awenturynu,
- obsydianu,
- jaspisu dalmatyńskiego,
- jadeitu,
- różowego kwarcu.
Zdecydowanie najbardziej popularne są dwa ostatnie (zwłaszcza w Azji), lecz przeanalizujmy najmocniejsze strony każdej z wymienionych wyżej propozycji i na tej podstawie dokonajmy słusznego wyboru.
Doskonałym wyborem okażą się rollery do twarzy wykonane z naturalnego kamienia szlachetnego, które nie będą podrażniać naszej skóry i zagwarantują nam wysoki poziom bezpieczeństwa. Co istotne taki kamień będzie też chłodny i zapewni nam ukojenie oraz odprężenie. Rollery wykonywane ze sztucznych tworzyw mogą w sobie zawierać drobne ubytki, a po kontakcie ze skórą możemy się spodziewać zróżnicowanych reakcji. Ciekawą opcją są urządzenia wyposażone w dwa wałki (większy i mniejszy, z czego ten drugi jest przeznaczony do masażu niewielkich obszarów twarzy).
Jak często sięgać po roller do twarzy? Czy każdy może sobie na to pozwolić?
Jak już zostało wspomniane po roller do twarzy możemy sięgać praktycznie w każdym wieku, ale najważniejsze jest to, abyśmy działali z głową. Rollery powinny być wykorzystywane około 3-4 razy w tygodniu (przez minimum 15-20 minut dziennie). Jeśli istnieje taka potrzeba możemy to robić częściej i sięgać po roller w trakcie codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Skonsultujmy to najpierw ze specjalistkami z branży kosmetycznej.
Jedną z istotnych kwestii jest oczywiście to, aby po każdym masażu roller był dokładnie umyty i wyczyszczony, dzięki czemu nie będą się na nim mnożyć groźne dla naszej skóry bakterie. Wystarczy wykorzystać do tego ciepłą wodę, ale też piankę i żel myjący. Ostateczna decyzja jest podejmowana indywidualnie.
Zastanówmy się jeszcze nad ewentualnymi przeciwwskazaniami, co do stosowania rollerów do twarzy. Nie decydujmy się na sięgnięcie po roller do twarzy w sytuacji, w której zauważymy u siebie poważne zmiany trądzikowe i skórne lub uszkodzenia naskórka. Masaż wałkiem nie jest do końca dobrym pomysłem w przypadku osób zmagających się z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami serca i hemofilią. Powinny z niego zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Najlepiej przedyskutować to z doświadczonymi specjalistami.
Roller do twarzy – krótkie podsumowanie
Przyszła pora na krótkie podsumowanie artykułu o rollerze do twarzy. To niewielkie urządzenie, które często gości w naszych domach i mieszkaniach. Przybyło do nas z Azji, lecz bardzo szybko zyskało sympatię młodych, jak i bardziej doświadczonych kobiet z Europy.
Masaż z wykorzystaniem rollera do twarzy skutkuje dużo lepszym samopoczuciem, odprężeniem i relaksem, łagodzeniem podrażnień, uelastycznieniem mięśni twarzy, eliminowaniem cieni i obrzęków, spłyceniem drobnych zmarszczek, usunięciem martwego naskórka, wypłukiwaniem toksyn z organizmu i poprawą mikrokrążenia krwi.
Jeśli nie za bardzo wiemy w jaki sposób korzystać z omawianego rollera do twarzy powinniśmy mieć na uwadze to, że w pierwszej kolejności oczyszczamy skórę i dokładnie ją osuszamy, a następnie przechodzimy do masażu przy pomocy dłoni. Dopiero później sięgamy po roller i zaczynamy od masażu szyi i dekoltu (odblokowanie węzłów chłonnych). Potem skupiamy się na policzkach i nosie (wydłużone ruchy), a całość kończymy na oczach, powiekach i czole.
Do wyboru mamy wiele różnych rollerów do twarzy, w tym m.in. te wykonane z różowego kwarcu, jadeitu, kryształu górskiego, jaspisu dalmatyńskiego, ametystu czy też obsydianu. Wybierajmy urządzenia tworzone z naturalnego kamienia szlachetnego, które są chłodne i bezpieczne dla naszej skóry. Niekiedy dobrym rozwiązaniem będą też rollery do twarzy wyposażone w dwa wałki. Masaż rollerem powinniśmy wykonywać około 3-4 razy w tygodniu (przez 15-20 minut dziennie). Dbajmy o to, aby po każdym masażu dokładnie go umyć i oczyścić, tak aby nie gromadziły się na nim bakterie. Przeciwwskazaniem do jego stosowania mogą być: poważne zmiany trądzikowe i skórne, uszkodzenia naskórka, ciąża, karmienie piersią, hemofilia, cukrzyca, choroby serca i nadciśnienie. Warto porozmawiać na ten temat ze specjalistami i wspólnie podjąć rozsądną decyzję.